رونق به صنعت آی تی هند توسط شرکت‏‌های اروپایی

http://itna.ir/images/docs/000028/n00028997-b.jpgرونق به صنعت آی تی هند توسط شرکت‏‌های اروپایی : ایتنا- شرکت‌های آمریکایی سهم بیشتر و کمپانی‌های اروپایی سهم کمتر اما بسزایی را در رونق صنعت IT هند دارند. تحلیل‏گران پیش‏‌بینی کرده‌‏اند افرایش تقاضای کشورهای اروپایی برای خدمات برون‏‌سپاری‏‌شده آی تی باعث رونق صنعت آی تی هند در سال ۲۰۱۴ خواهد شد.

 

جاسوسی از صنایع خودروسازی آسیا

http://itna.ir/images/docs/000027/n00027765-b.jpgجاسوسی از صنایع خودروسازی آسیا : ایتنا - ر این حملات، اسناد مخرب مایکروسافت آفیس به کاربران شاغل در این صنایع فرستاده می‌شود تا با فایل‌هایی با پسوندهای xls، doc و یا پرونده‌های دیگر موجود در رایانه این کاربران و یا وب‌سایت‌هایی که از آنها بازدید می‌کنند، تعامل داشته باشد. 

ساخت عینک مترجم/ ترجمه همزمان از زبان ژاپنی

http://itna.ir/images/docs/000027/n00027765-b.jpgساخت عینک مترجم/ ترجمه همزمان از زبان ژاپنی : ایتنا- اگر قصد سفر به ژتپن را دارید، این عینک در ترجمه علائم جاده‌ای و خیابانی حسابی به کارتان می‌آید! محققان ژاپنی از یک نوع عینک جدید رونمایی کرده اند که می تواند حروف ژاپنی را به طور همزمان با نگاه کاربر به زبان مبدا ترجمه کند.

فیبر نوری ارتباطی بین خاورمیانه و اروپا راه‌اندازی می‌شود

http://itna.ir/images/docs/000027/n00027774-b.jpgفیبر نوری ارتباطی بین خاورمیانه و اروپا راه‌اندازی می‌شود : ایتنا- اپراتور انگلیسی Vodafone از آغاز همکاری با سه اپراتور فعال در حوزه خلیج‌ فارس خبر داده است تا به کمک آن‌ها سیستم کابل‌کشی زمینی برای برقراری ارتباط بین خاورمیانه و اروپا انجام شود. به گزارش ایتنا از فارس به نقل از آی‌تی‌پی، شرکت Vodafone تایید کرد که کنسرسیوم خود را با شرکت مخابراتی du امارات،

درخواست میلیونی برای حذف لینک از گوگل

238http://itna.ir/images/docs/000028/n00028980-b.jpg میلیون درخواست برای حذف لینک از گوگل : ایتنا- گوگل می‌خواهد مقابل سواستفاده‌ از محتوای غیرقانونی را بگیرد. شرکت گوگل در سال جاری میلادی درخواست حذف ۲۳۸ میلیون لینک ناقض کپی‌رایت دریافت کرده است. به گزارش ایتنا از ایسنا، شرکت گوگل چند روز پس از انتشار گزارش شفافیت خود اعلام کرد که در سال جاری مالکان کپی‌رایت خواستار حذف ۲۳۸ میلیون لینک از موتور جستجوی این شرکت شده‌اند که به ادعای آنها ناقض کپی‌رایت بوده‌اند.

قلب ها از هک شدن در امان می مانند

http://itna.ir/images/docs/000027/n00027750-b.jpgقلب ها از هک شدن در امان می مانند : ایتنا- پزشکان می‌گویند عملکرد دستگاه‌های متصل به قلب می تواند تحت یک حمله سایبری مختل شود. تهدیدهای متداول به قلب، استرس، کلسترول و چاقی موضوعاتی مربوط به دنیای قدیم هستند، چرا که این روزها قلب افراد به هدفی برای حملات سایبری تبدیل شده است.

توصیه عجیب گارتنر: هرچه سریع‌تر گوشی بلک‌بری را کنار بگذارید

http://itna.ir/images/docs/000027/n00027771-b.jpgتوصیه عجیب گارتنر: هرچه سریع‌تر گوشی بلک‌بری را کنار بگذارید:ایتنا- گارتنر به مدیران و کاربران توصیه کرده که اگر می‌خواهند با موبایلشان کارخاصی را با امنیت بالا انجام دهند از محصولات دیگر به جز بلک‌بری استفاده کنند! مرکز تحقیقاتی گارتنر با انتشار گزارشی به شرکت‌ها و سازمان‌های سراسر جهان توصیه کرد که گوشی‌های بلک‌بری را کنار بگذارند و به جای آن از دیگر محصولات موجود استفاده کنند.

ایرانیان گرايش بسياری به رسانه‌های مجازی دارند

http://itna.ir/images/docs/000027/n00027779-b.jpgایرانیان گرايش بسياری به رسانه‌های مجازی دارند : نجفی سولاری: ایران می تواند به مرجع ديجيتال در حوزه تمدن اسلامی تبدیل شود. رئيس مركز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های ديجيتال با اشاره به توقع مقام معظم رهبری مبنی بر انتقال فضای آنالوگ به موج چهارم فناوری يعنی مجازی، گفت: ما میتوانيم مرجع ديجيتال در حوزه تمدن اسلامی باشيم.